Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv


Meklet

Interviju grāmatas "Rakstnieki IR. Gadsimta sākuma skatiens" atvēršana-diskusija

 
17.05.2012, plkst. 18:30


Aicinām visu interesentus uz Gundegas Repšes interviju grāmatas “Rakstnieki IR. Gadsimta sākuma skatiens” atvēršanu-diskusiju 2012.gada 17.maijā pulksten 18.30 Raiņa un Aspazijas muzejā Rīgā, Baznīcas ielā 30.


Krājumu veido četrpadsmit dziļas un aizraujošas Gundegas Repšes intervijas ar latviešu rakstniekiem — Edvīnu Raupu, Gunti Bereli, Liānu Langu, Arno Jundzi, Māru Zālīti, Jāni Rokpelni, Ingu Ābeli, Guntaru Godiņu, Agnesi Krivadi, Ingu Gaili, Daci Rukšāni, Roaldu Dobrovenski, Uldi Bērziņu un Māri Bērziņu. Krājuma titulesejā — Vitas Matīsas runa no Radošo savienību plēnuma 2009. gadā.

Kāda ir ideju loma un intelektuāļu atbildība šodienas pasaulē, un vai tāda vispār vairs pastāv laikā, kad kopš komunisma krišanas jau pārdesmit gadu nodzīvots, izniekojot iespējas, demonstrējot politisku nemākulību un vāvuļojot savtīgas puspatiesības? Tādu jautājumu nemitējās uzdot mūsdienu vēstures skrupulozais analītiķis Tonijs Džads, un līdzīgu jautājumu šodien no jauna uzdod rakstniece Gundega Repše, uzdod to saviem līdzbiedriem rakstniekiem — par šo laiku, par pagājušajiem laikiem, par sadarbību ar varu, par esamības uztveri, par ticību un misiju, par atbildību un brīvību.

Rakstniekam parasti draudzes nav. Un tam tā jābūt — rakstnieks taču negana kritušos, slimos un citus grēkāžus, viņš pats nemāk dzīvot un visbiežāk ielaižas apšaubāmos un riskantos darījumos ar Dievu, izmisīgi tiecoties izlauzties cauri esamības mīklainajām un nežēlīgajām likumībām, lai atrastu kādu gramu patiesības.
                                                                                                                                Gundega Repše


 

Notikuma vieta: Raiņa un Aspazijas muzejs, Rīga, Baznīcas iela 30
Rīkotājs: Dienas Grāmata, Raiņa un Aspazijas muzejs
Maijs
P O T C Pk S Sv
 
2012