Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

EŅĢEĻU PURVS

Grāmata pievienota: 12.03.13
 
Apakšvirsraksts:
Sirreāls gadījums
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Andris Kolbergs
Lapaspušu skaits:
168
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
1.89 Eur
Izdošanas gads:
2013

Andra Kolberga grāmatā Eņģeļu purvs. Sirreāls gadījums lasāmi divi iepriekš nepublicēti rakstnieka darbi – scenārijs pilnmetrāžas kinofilmai Enģeļu purvs, un luga – krimināla traģēdija divās daļās Sirreāls gadījums. Arī šajos darbos mūsu kriminālromānu maestro raksta par sev tuvajām tēmām – Latvijas vēsturi, sabiedrību un cilvēku attiecībām, iepinot sev raksturīgo humoru.

“Tas pats Andris Kolbergs, bet citā skatā: ne vairs kriminālromānu autors, bet scenārists un dramaturgs. Luga Sirreāls gadījums nodēvēta par kriminālu traģēdiju. Autors drusku blēdās — bez traģēdijām, protams, ne soli nedz literatūrā, nedz dzīvē, tomēr Sirreāls gadījums ir kārtīga komēdija, ietonēta ar mūslaikiem piedienīgu melno humoru. Ļauži aizrautīgi sastrādā trakas, vēl trakākas un vēl pavisam trakas lietas, lai beigu galā vienotos kopīgā lūgšanā, bet eņģeļu vietā šautu zosis.
Eņģeļu purvs — nerealizētas pilnmetrāžas filmas scenārijs: 1947. gads, Kurzeme. Vienā pusē — krievu ģenerāļi, partorgi, čekisti, pretējā — nacionālie partizāni, pa vidam — Eņģeļu ciems un Eņģeļu purvs, bet bez eņģeļiem. Konfrontācija ir nenovēršama — un, lai arī vēstures ritmi un konfrontācijas rezultāts visiem zināms, autora meistarība sižeta veidošanā arī šajā ainavā spēj atklāt ne vienu vien negaidītu niansi.”
Guntis Berelis

Grāmata tapusi izdevniecības Dienas Grāmata projekta Prāta piedzīvojums ietvaros, ko atbalsta AS Latvijas Gāze

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Inga Ābele
Toms Deimonds Barvidis
Nora Ikstena
 
Džeina Fellona
Jichoks Baševis Zingers
13 autori
 
Arno Jundze
Valdis Atāls
Andris Zeibots