Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

SARKANIE BĒRNI

Grāmata pievienota: 08.03.12
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Inga Žolude
Lapaspušu skaits:
176
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
6.05 Eur
Izdošanas gads:
2012

Rakstnieces Ingas Žoludes trešā grāmata, romāns Sarkanie bērni, ir mecenāta Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības 2011. gada latviešu oriģinālo romānu konkursa laureāts. 

Ingas Žoludes debijas romāns Silta zeme iznāca 2008. gadā. Par otro grāmatu — 2010. gadā izdoto stāstu krājumu Mierinājums Ādama kokam — autore saņēmusi 2011. gada Eiropas Savienības balvu literatūrā.

Stāsts par trīs bērniem, meitenēm, kuras ierodas šajā pasaulē visai neparastā veidā. Nadja, Mārīte un Liesma katra savu bērnību aizvada gandrīz neticamā, ideālā un mīlestības pilnā pasaulē, bet, atstājot mājas un aizejot pasaulē, saskaras ar skarbo dzīves realitāti. Tomēr varones ir iezīmētas ar mītisko sarkano bērnu misiju – izdzīvot par spīti nolemtībai. Romānā grodi savijas gan šie trīs likteņi, gan dažādās vides un laiki, gan reālais un nereālais.

“Satraucoši satriecošs darbs. Ar precīzām sadzīviskām detaļām atsegtas traģēdijas, kas katru dienu notiek tepat līdzās. Bet cerība paliek kā stars, kas raujas īsāks un tumšāks, līdz debess to ievelk sevī.” 
Gundega Blumberga, redaktore

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Ar Janas Briķes ilustrācijām

Janas Briķes un Jāņa Esīša vāka dizains

Līdzīgās grāmatas:
Jānis Einfelds
Andris Akmentiņš
Džeimss Mīks
 
Laima Kota
Gundega Repše
Inga Ābele
 
Aldis Bukšs
Donato Karīzi
Inga Gaile