Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

TITĀNA SKRŪVES

Grāmata pievienota: 21.03.11
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Māris Bērziņš
Lapaspušu skaits:
264
Platums:
157
Augstums:
217
Cena:
4.31 Eur
Izdošanas gads:
2011

Māra Bērziņa Titāna skrūves ir jauks mīlasstāsts ar mūslaikiem neraksturīgi laimīgām beigām. Viss kā pienākas: ir Viņš, ir Viņa — un vajadzīga īsti titāniska piepūle, lai abus sadabūtu kopā. Svarīgākā intonācija — gaišs, sirsnīgs un zināmā mērā pat maigs absurds, kura iespaidā skatījums uz pasauli kļūst krietni priecīgāks.
Bet vecais jūrnieks, kurš zina pat to, kāds leņķis ir punktam, ik vakaru sēž krodziņā pie alus kausa, gaidīdams romāna galveno varoni, lai varētu viņam un pie viena arī lasītājam izstāstīt kārtējo āķīgo līdzību iz dzīves par dzīvi.
Guntis Berelis

Prozists un dramaturgs Māris Bērziņš (1962) literatūrā debitēja ar romānu Ērika Trauma sapnis (2003). 2007. gadā īsprozas grāmatā Gūtenmorgens viņš kļuva par tēvu Gūtenmorgenam, drusku smieklīgam, ērmīgam, bet visādā ziņā simpātiskam tipam, kura spriedumos un izdarībās paradoksālā kārtā bieži jūtama veselā saprāta balss. Bērniem sarakstījis grāmatu Resnais svešinieks jeb pasaka par Kristeru un Cūkmenu (2008). Lugas iestudētas vairākos tautas teātros un apkopotas krājumā Iztēlojies (2009), kas ieguva Literatūras gada balvu dramaturģijā. Sarakstījis arī stāstu ciklu par tēlnieka Aigara Bikšes skulptūrām, kas līdz ar skulptūru reprodukcijām izdots Māra Bērziņa un Aigara Bikšes kopgrāmatā Laika pavēlnieki (2011).

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Grāmatas noformējumā izmantota Edvarda Bērna-Džonsa glezna Savaldzinātais Merlins (The Beguiling of Merlin 1874)

Līdzīgās grāmatas:
Valdis Atāls
Andris Zeibots
Ilze Jansone
 
Osvalds Zebris
Gundega Repše
Leons Briedis
 
Inga Žolude
Karena Bliksena
Svens Kuzmins