Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Īsa 20. gadsimta vēsture

Grāmata pievienota: 20.04.11
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Džefrijs Bleinijs
Lapaspušu skaits:
472
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
9.55 Eur
Izdošanas gads:
2011

Pasaulē plaši pazīstamā vēsturnieka Džefrija Bleinija grāmata sniedz iespēju doties neticamā globālā ceļojumā cauri vētrainākajam no gadsimtiem. Īss dižāko notikumu pārskats un raits stāstījuma stils rada ārkārtīgi dzīvu iespaidu par daudziem divdesmito gadsimtu raksturojošiem notikumiem: divi pasaules kari, komunistisko valstu rašanās un bojāeja, smagākā ekonomiskā krīze pasaules vēsturē, Eiropas monarhiju un impēriju pagrimums, pirmās sievietes - premjerministres, Āzijas valstu atjaunotne, cilvēces iziešana kosmosā, jauni medikamenti un jaunas slimības, zinātnieku veiksmes un neveiksmes...

Taču, lai saprastu un izzinātu vēsturi, svarīgas ir ne tikai lielās robežzīmes. Kā vienmēr, Bleinijs pagātni atdzīvina, sniedzot ieskatu tālaika cilvēku ikdienas dzīvēs: deviņgadīgas mātes ar vārgiem bērneļiem, plantāciju un fabriku strādnieku dzīvesstāsti, ļaužpilnu lielpilsētu uzplaukums, arvien lielākā laikrakstu, TV un radio ietekme, ģimenes un kravas auto pielietojums ikdienā… Šīs sīkās lietas spoži parāda laikmeta garu, tā sajūsmu, uzvaras un zaudējumus, iezīmējot svarīgākos pagrieziena punktus viszīmīgākajā cilvēces vēstures laika posmā.

Džefrijs Bleinijs ir viens no ievērojamākajiem un populārākajiem Austrālijas vēsturniekiem. Sarakstījis vairāk kā trīsdesmit grāmatas, to skaitā dižpārdokli ''A Short History of the World" (Īsa pasaules vēsture). Profesors Bleinijs ir ilggadīgs ekonomikas vēstures un vēstures pasniedzējs Melburnas universitātē, Austrālijas Padomes loceklis, aktīvs sabiedriskais darbinieks un viens no retajiem austrāliešiem, kura biogrāfija atrodama Encyclopaedia Britannica.

No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs
Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Raiti lasāms un pārdomas rosinošs pārskats par vistrauksmaināko gadsimtu mūsu civilizācijas vēsturē. Tas sniedz ieskatu gan globālajās, gan sadzīviskajās pārmaiņās, atgādinot par zināmiem un atklājot mazāk zināmus faktus, kas raksturo pagājušo gadsimtu. Divi pasaules kari, revolūcija Krievijā, britu impērijas sabrukums, Āzijas un Āfrikas atmoda, krāsu un skaņas kino, televīzija un internets – lūk, tikai daži no 20. gadsimta svarīgajiem notikumiem. Bet tādu ir daudz vairāk!

No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs.

 

Līdzīgās grāmatas:
Tonijs Džads
Lato Lapsa
Viktors Suvorovs
 
Gundega Repše
Vitālijs Judins
Vitālijs Judins
 
Vitālijs Judins
Valdis Atāls
Lato Lapsa