Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

AMAYA

Grāmata pievienota: 06.09.10
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Māris Martinsons
Lapaspušu skaits:
112
Platums:
140
Augstums:
210
Cena:
1.05 Eur
Izdošanas gads:
2010

Vīrietis. Sieviete. Uz smalkās robežas, kur tikšanās un šķiršanās šķietas tik līdzīgas, sākas šis stāsts, un, soli pa solim vedinot pagātnē, kā trausla, bet spilgta stikliņu mozaīka izveidojas ainava, kurā vizmo viens vienīgs vārds. Kāds? Nesteidzieties uzminēt! Izlasiet!

“Dzīves un saules izkausēti cilvēki kā dzīvsudraba pilieni — te saplūst, te atdalās, lai atkal aizslīdētu, saglabājot molekulārajā atmiņā viens otra pieskārienus, netīšas sarunas, neatbildētus jautājumus. Stāsts kā bezvēja nogludināta jūra, kas nes sevī paisuma un bēguma spēku, — ūdens nekustas, tomēr izskalo pie kājām pērles, lai pēc brīža tās tikpat maigi un nenovēršami savāktu atpakaļ. Paliek vien ūdens pieskārieni kājām, lietus lāses uz loga un sieviete. Sievietes paliek vienmēr.”
Dace Rukšāne

Režisors, scenārists, producents un rakstnieks Māris Martinsons (1960) pēc gandrīz divdesmit Lietuvā pavadītiem gadiem, ir atgriezies Latvijā. Lietuvas periodā producējis un režisējis vairāk nekā desmit TV seriālu un raidījumu. Māris Martinsons ir romānu 42 (2006) un Nereikalingi žmonės (2008, Nevajadzīgie ļaudis) līdzautors, kā arī autors pasaku grāmatai Tortas ir cirkas (2009, Torte un cirks).
Pasaule viņu iepazina pēc uzvaras 11. Šanhajas starptautiskajā kinofestivālā, kur par spēlfilmu Nereikalingi žmonės (2008, Nevajadzīgie ļaudis jeb Loss) saņēma Labākā režisora titulu. 2009. gadā filma saņēma arī Latvijas augstāko kino nozares apbalvojumu Lielais Kristaps.

Vāka noformējumā izmantots Martynas Birškys plakāts filmai Amaya

Līdzīgās grāmatas:
Inga Žolude, Tīts Aleksejevs
Māra Zālīte
Jānis Einfelds
 
Filips Rufs
Sergejs Loiko
Juris Kronbergs
 
Nataša Mosterte
Svens Kuzmins
Laima Kota