Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PALAIDNIS

Grāmata pievienota: 10.05.07
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Jānis Einfelds
Lapaspušu skaits:
400
Platums:
156
Augstums:
232
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2007

Palaidnis ir skarbs apokaliptisks trilleris par civilizācijas likteni. Autors tēlo pasauli, kurā valda pseidokultūra un viduvējības — savtība un nežēlība, — pasauli, kur neprāts un vara ir analogi jēdzieni un neizbēgami ved pie vientulības, sāpēm, iznīcības. Vai šādā pasaulē vēl ir kāda cerība izdzīvot? Tomēr autors nežēlojas un nemoralizē, viņš konstatē faktu un izraksta spriedumu. 
Romāna centrā ir bērni — vienīgie, kas redz, saprot un jūt patiesi un ir visneaizsargātākie un diemžēl arī vienīgie, kas varētu pasauli mainīt, ja vien tas vēl būtu iespējams, tāpēc tieši šim ietilpīgajam tēlam autors uzticējis smago romāna misiju.

Viņš ir ielasbērns, uzaudzis notekās — pārtikušās sabiedrības “sētas pusē” —, kur saimnieko kompračikosi, bērnu tirgoņi. Arī viņam neizdodas izvairīties no pārdošanas verdzībā — kļūstot par “izsmalcināto” ļaužu laika kavēkli — bērnu gladiatoru. Tomēr globālās ekonomiskās domāšanas pavestā un degradētā garīgā pasaule uz to brīdi ir jau aprijusi visu sev apkārt — tai neatliek vairs nekas cits, kā tagad rīt pašai sevi, — un bērni gladiatori dodas pēdējā cīņā...

Jānis Einfelds (1967), Klāva Elsberga literārās prēmijas (1992) un R. Gerkena un žurnāla “Karogs” romānu konkursā (1994) godalgotais prozists, dzīvo un raksta Rīgā. 2005. gadā par stāstu grāmatu Neļaudis saņēmis Dienas gada balvu kultūrā un Latvijas Rakstnieku savienības Gada balvu literatūrā. Romāns Palaidnis ir Jāņa Einfelda sestā grāmata.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Grāmatas mākslinieks Armīns Ozoliņš

Līdzīgās grāmatas:
Aldis Bukšs
Osvalds Zebris
Nora Ikstena
 
Lilija Berzinska
Brigita Loze
Dita Rietuma
 
Maritana Dimsone
Nora Ikstena
Viktors Suvorovs