Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

PAR ĶEPĀM, ASTĒM UN ZVĒRIEM NEPARASTIEM

Grāmata pievienota: 23.11.10
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Kristīne Sadovska
Lapaspušu skaits:
96
Platums:
145
Augstums:
217
Cena:
2.13 Eur
Izdošanas gads:
2010

Par ķepām, astēm un zvēriem neparastiem. Nebakadnukaķa stāsti ir dzejnieces un grāmatu recenzentes Kristīnes Sadovskas pirmā pasaku grāmata bērniem un pieaugušajiem. Sadovskas pasaku tēli ataino pasauli ap mums un mūs pašus — kādi esam, kādi gribam būt. Lilijas Berzinskas lieliskās ilustrācijas rosina iztēli un padara grāmatā sastopamās būtnes tuvas un mīļas.

Kāpēc Vārnu iela ir Vārnu iela? Kas ir pasaules lielākā Peldētājpele? Kurš slauka skursteņus, pirms nāk Ziemassvētku vecītis, un ko darīt, ja mīkstais kaķa kažoks jau kopš agra rīta pārvērties ņercādā?

Šie un vēl daudzi citi ir nebakadnustāsti par Nebakadnukaķi un radībām, kas mājo mums apkārt. Cilvēciskām. Jo cilvēki redz tikai tos, kas ir līdzīgi viņiem pašiem. Varbūt līdzīguma nemaz nav, bet varbūt tā ir vairāk, nekā spējam iedomāties. Ko gan domā tāds Nebakadnukaķis, kad glaužas gar kājām? Ej nu zini! Nebijs vienkārši stāsta par sevi un pārējiem. Man, tev, lieliem un maziem bērniem, mums visiem.

Kristīne Sadovska (1969), Klāva Elsberga prēmijas laureāte par dzejoļu krājumu Jukusi saulespuķe (1995), sastādījusi latviešu dzejas krājumu All Birds Know It, regulāri publicē jaunāko grāmatu recenzijas laikrakstā Diena un kultūras periodikā. Stāsti un dzejoļi publicēti žurnālā Karogs un citos periodiskajos izdevumos.

Lilija Berzinska (1978) ir māksliniece, tulkotāja, bērnu rakstniece. 2009. gadā tika izdota viņas pirmā pasaku grāmata bērniem ar pašas zīmētām ilustrācijām Nezināmais zvērs.

Līdzīgās grāmatas:
Kristīne Ulberga
Andra Manfelde
Kārlis Skalbe
 
Lilija Berzinska
Lilija Berzinska
Maritana Dimsone
 
Andra Manfelde
Lilija Berzinska