Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

Čečenija

Grāmata pievienota: 08.10.07
 
Apakšvirsraksts:
Terorisma inscenēšanas rokasgrāmata
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Pāvels Širovs
Lapaspušu skaits:
240
Platums:
156
Augstums:
232
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2007

Dzīvojamo māju spridzināšana Maskavā, ķīlnieku sagrābšana Teātra centra ēkā un Beslanas skolā un vēl, un vēl… Šo – dažu neliešu sarīkoto – traģēdiju avots ir daudz lielāka mēroga “inscenējums”, lai cik briesmīgi tas izklausītos, – Čečenijas nebeidzamais karš. Tomēr šī prātam neaptveramā absurda un šausmu cēloņi un sekas nav tik viennozīmīgi, kā varētu likties, neiedziļinoties visu šo notikumu kopainā.

“Karsto punktu” korespondenta, laikraksta “Diena” žurnālista, Pāvela Širova grāmata ir skarbs vēsturiski, politiski un sociāli izvērsts stāsts par Čečeniju. Kas ir šī mazā zeme Ziemeļkaukāzā? Kas izraisījis tās traģēdiju?

Uz jums tas neattiecas? Uz jums tas attiecas – tas attiecas uz ikvienu no mums, jo mums līdzās – tepat mūsdienu pasaulē – joprojām kāds nesodīti un neietekmējami slepkavo veselas tautas.

“Čečenijas kara cēloņu kamolu, visticamāk, līdz galam varēs atritināt tikai nākotnes vēsturnieki. Viņi, brīvi no pašreizējo stereotipu ietekmes, noskaidros, kurš un kāpēc zem Maskavas mājām nolika heksogēna maisus, kurš izprovocēja Movsaru Barajevu ieņemt teātri, kurš aizsūtīja Nurpaši Kulajevu uz Beslanu, lai saņemtu par ķīlniekiem pusotra tūkstoša cilvēku. Viņi droši vien uzzinās, kurš un kāpēc nogalināja Annu Poļitkovsku un Aleksandru Ļitviņenko. Un, sasienot šos pavedienus kā seno inku mezglu vēstulēs, varēs izlasīt vēsturi vēlreiz un tad bez naida un kaislībām atbildēt uz visiem jautājumiem. Nākamos vēsturniekus neviens vairs nevarēs apsūdzēt tieksmē uz paranoiskām sazvērestības teorijām un KGB izsekošanas mānijā. Šī sistēma prot glabāt savus noslēpumus. Bet nav nekā tik slepena, lai to neviens nekad neatklātu.”
Pāvels Širovs

No krievu valodas tulkojusi Gundega Blumberga
Grāmatas mākslinieks Kristians Šics

Līdzīgās grāmatas:
Sandra Vensko
Nora Ikstena
Nataša Mosterte
 
Svens Kuzmins
Laima Kota
Lilija Berzinska
 
Brigita Loze
Gundega Repše
Francis Usāns