Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

CILVĒKMĪLESTĪBAS AKTS

Grāmata pievienota: 24.07.07
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Džeimss Mīks
Lapaspušu skaits:
352
Platums:
156
Augstums:
232
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2007

Britu rakstnieks un žurnālists Džeimss Mīks (James Meek, 1962) dzīvo Londonā, kur raksta laikrakstam Guardian un publicējas London Review of Books un Granta. 2004. gadā viņa reportāžas par Irāku un Gvantanamo līci ieguva vairākas Lielbritānijas un starptautiskas godalgas.
Romāns Cilvēkmīlestības akts (The People’s Act of Love, 2005) 2006. gadā novērtēts ar Ondaatje Prize un Scottish Arts Council Book of the Year Award.

1919. gads, Sibīrija, mīlestība un…
Anna, jauna, skaista atraitne ar mazu dēlēnu, pārceļas uz dzīvi pilsoņu kara saplosītas valsts pašā nomalē — pilsētiņā, kuras iedzīvotājiem nesaprotamu iemeslu dēļ nav neviena bērna. Tur mitinās arī kāda kristiešu sekta ar tās noslēpumaino vadoni Balašovu un čehu leģiona atlikušo kareivju pulks, kas karojis balto pusē un gaida izšķirošo cīņu ar sarkanajiem.
Kādudien Jazikā ierodas svešinieks, kurš sakās izbēdzis no tālu ziemeļos ierīkotas spaidu nometnes un sava līdzbiedra “apetītes”… Pilsētiņas iedzīvotāji sāk justies neomulīgi, un, kad mīklainos apstākļos nomirst vietējo tungusu šamanis, mazpilsētu pārņem šausmas…

“Mīks izprot šaušalīgo ļaunuma spēku, taču viņš ne mirkli nezaudē humora izjūtu vai pieķeršanos tiem dīvainajiem žēlastības mirkļiem, kas ļauj cilvēka sirdij dzīvot.”
Mišels Fābers

“Lasot es jutos lepns, bet arī mazliet nobijies, ka esmu cilvēks. Tas ir mežonīgs brauciens, bet autors stingri tur grožus. Džeimss Mīks smalki uztvēris krievu garu, bet galu galā darbs ir visai Eiropai piederīgs, caurvīts ar neticamajām idejām un baismajām kļūdām, kas veido mūsu kopīgo vēsturi.”
Eliks Letinga, Arbeidersspers, Amsterdama

No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs

Oriģinālvāku dizains Jāņa Esīša piekārtojumā

Līdzīgās grāmatas:
Aldis Bukšs
Osvalds Zebris
Nora Ikstena
 
Lilija Berzinska
Brigita Loze
Dita Rietuma
 
Maritana Dimsone
Nora Ikstena
Viktors Suvorovs