Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

DISIDENTA NĀVE

Grāmata pievienota: 30.07.07
 
Apakšvirsraksts:
Aleksandra Ļitviņenko noindēšana un čekas atgriešanās
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Alekss Goldfarbs un Marina Ļitviņenko
Lapaspušu skaits:
368
Platums:
157
Augstums:
232
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2007

Bijušā krievu spiega Aleksandra Ļitviņenko noslepkavošana 2006. gada novembrī izraisīja starptautisku sašutumu. Nāvējošais polonijs dažu nedēļu laikā veselīgo četrdesmit trīs gadus veco vīrieti pārvērta izdēdējušā, plikpaurainā rēgā. Aizdomas krita uz Putina režīmu un Krievijas FSB, čekas pēcteci. Polonija radiācijas atstātās pēdas tika uzietas Vācijā un dažās lidmašīnās, vedinot domāt, ka nāvējošā inde atvesta no Krievijas. Kas īstenībā notika? Ko Ļitviņenko zināja? Kāpēc viņu nogalināja?

Kremlis nevēlas pilnīgot stāstu par Aleksandra Ļitviņenko dzīvi un nāvi. Dzelzs dūres taktika, stingrā kontrole pār plašsaziņas līdzekļiem un visu valdības līmeņu bezierunu paklausība liecina, ka vecā, atriebības kārā čeka ir atgriezusies. Aleksandra tuvākais draugs Alekss Goldfarbs un Ļitviņenko atraine Marina ir vienīgie cilvēki, kuri kā aculiecinieki var vēstīt par dramatiskajiem notikumiem Maskavā, Londonā un Vašingtonā. Disidenta nāve ir politisks trilleris, taču tā saturs ir pārsteidzošāks un biedējošāks kā dažkārt daiļliteratūrai.

Alekss Goldfarbs, Ph.D., ir zinātnieks disidents, kas septiņdesmitajos gados pameta Krieviju un sāka strādāt Kolumbijas universitātē. 1991. gadā viņš uzsāka darbu pie ASV filantropa Džordža Sorosa, vadot labdarības organizācijas Krievijā. 2000. gadā Goldfarbs pavadīja Aleksandru Ļitviņenko un viņa ģimeni dramatiskajā izrāvienā uz brīvību, bet vēlāk atbalstīja viņa pūles atmaskot aizvien lielāku varu iegūstošā FSB pārkāpumus.

Marina Ļitviņenko pirmoreiz sastapa Aleksandru 1993. gadā, kad viņš bija jauns FSB virsnieks. Abi apprecējās, un drīz vien Marinai piedzima dēls. 2000. gadā visi trīs meklēja patvērumu Lielbritānijā, un viņa kopā ar savu divpadsmitgadīgo dēlu joprojām dzīvo Londonā.

2007. gadā LBAF grāmatas tulkojumam piešķīra Lielo lasītāju balvu.

No angļu valodas tulkojusi Sandra Rutmane

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Aldis Bukšs
Osvalds Zebris
Iveta Harija meita
 
Nora Ikstena
Svens Kuzmins
Laima Kota
 
Viktors Suvorovs
Ilze Jansone
Sanita Reinsone