Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

TĪĢERIS

Grāmata pievienota: 12.03.20
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Jānis Joņevs
Lapaspušu skaits:
248
Platums:
152
Augstums:
210
Cena:
7.28 Eur
Izdošanas gads:
2020

Tīģeris ir autora vairāku gadu garumā tapušu stāstu izlase.

“Krājums ir vienīgā pieņemamā sižeta literatūras forma. Romānu lasot, mēs redzam, mēs ar pirkstiem jūtam, kad tas beigsies. Krājumā ne, nav zināms, vai atlikušajā lapu šķipsnā turpināsies šis stāsts vai sāksies jau nākamais. Izņemot pēdējo stāstu, jā, diemžēl tas tomēr būs paredzams”
Jānis Joņevs

“Pat ja nekas nav tā, kā izskatās, nevienam nevar liegt ik dienu skatīties uz to, kas tev ir saredzams. Tur ir daudz. Ja gribi, nosauc par tīģeri to, kas Joņevam, visticamāk, ir sen pasaulē un katram pazīstams dēmons – tas, kas par sevi liek manīt arī miega un nomoda sapņos, nereti lieliski spilgtos. Atšķirt izsapņotos stāstus no īstenības vari tikai pats.”
Ieva Kolmane

Jānis Joņevs (1980) plašāk zināms kā daudzkārt godalgotā un jau vairāk nekā desmit valodās tulkotā romāna Jelgava 94 autors. 2019. gadā uz lielajiem ekrāniem nonāca arī režisora Jāņa Ābeles pēc grāmatas Jelgava 94 motīviem uzņemtā filma. Daudz publicējies kultūras periodikā. 2014. gadā kopā ar mākslinieku Reini Pētersonu tapusi grāmata bērniem Slepenie svētki. Latvijas teātros iestudētas arī vairākas autora lugas: Bārdas (DDT, rež. M. Lācis), Rīga. Urbānie mīti (JRT, rež. M. Lācis), Zvērīgā mīla (ar A. Konsti, DDT, rež. M. Lācis).

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

 Grāmatas dizainu un  ilustratīvo pielikumu, komiksu, darinājis Reinis Pētersons

Līdzīgās grāmatas:
Andra Manfelde
Dace Rukšāne
Inga Gaile
 
Juris Kronbergs
Māris Bērziņš
Gundega Repše
 
Nora Ikstena
Lauris Gundars
Dzintars Sodums