Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

SILTA ZEME

Grāmata pievienota: 05.08.08
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Inga Žolude
Lapaspušu skaits:
168
Platums:
157
Augstums:
232
Cena:
4.30 Eur
Izdošanas gads:
2008

Inga Žolude (1984) regulāri publicējusies dažādos literāros un kultūras izdevumos jau kopš 2002. gada. 2007. gadā par stāstu Netīrā veļa saņēma godalgu Kultūras Dienas rīkotajā īsprozas konkursā Stāstu tramvajs un 2007. gada festivālā Prozas lasījumi – specbalvu no Rīgas Laika par stāstu Dzīvokļa jautājums. Silta zeme ir Ingas Žoludes pirmais romāns.

Varētu to saukt par gravitāciju, bet īstenībā tas ir siltums, kas mūs notur uz zemes. Tieši zemes siltums ļauj mums būt, liek mums būt vienam ar otru, noturēt vienam otru. Tā mēs dzīvojam – sildīdami.
Inga Žolude

Bērnam ir grūti aizmigt, kad savvaļā staigā plēsīgie, izbadējušies, naidīgie, vienaldzīgie, prātā sajukušie. Kad tevi nostumj tvanīgas mājas tvanīgā stūrī un nerunā, jo vārdi ir karstums, doma ir karstums, mīlestība ir karstums, sapņi ir karstums, murgi ir svelme. Mājās valda klusums, jo vārdi met tvaiku.

Romāna galvenais varonis Daniels mīt nemitīgā izvēlē starp laiku un telpu, esamību un šķitumu, starp divām sievietēm, Nelliju un Vū. Izvēles iespējas ir kā nebeidzama spēle, bet vai pašā spēlē vienmēr būs iespējama izvēle?

Grāmatas mākslinieks Jānis Indāns

Vāka noformējumā izmantota Jāņa Indāna fotogrāfija

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Pauls Bankovskis
Juris Kronbergs
 
Nataša Mosterte
Aldis Bukšs
Francis Usāns
 
Sandra Vensko
Ēriks Hānbergs
Pauls Bankovskis