Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

SENO ROTU KALVE

Grāmata pievienota: 12.11.07
 
Apakšvirsraksts:
Rotu kalšanas ABC
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
mīkstie vāki ar atlokiem
Autors:
Daumants Kalniņš
Lapaspušu skaits:
248
Platums:
170
Augstums:
214
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2007

Aizraujoši stāsti, kultūrvēstures izziņas avots, bagātīgs ilustratīvais materiāls un praktiski padomi rotu kalšanā – tā ir Daumanta Kalniņa SENO ROTU KALVE. Rotu kalšanas ABC.

  • Grāmatas pirmo daļu veido aizraujoši stāsti par rotkaļa ceļu uz tādu seno rotu kalvi, kas spētu cilvēkus ieinteresēt savas tautas kultūras mantojumā.
  • Grāmatas otrajā daļā apskatīti seno latgaļu vēstures, mitoloģijas un rotu semantikas jautājumi, kas ir nozīmīga zināšanu bagāža gan katram topošam rotkalim, gan jebkuram, kurš vēlas būt zinošāks savas tautas kultūrvēsturē.
  • Grāmatas trešajā daļā atspoguļota paša meistara pieredze, pielāgojot darbnīcu hipotētiskai seno latgaļu rotu kalēja darbnīcai, un doti praktiski padomi tiem, kas paši grib izmēģināt roku rotu kalšanā.

“Cerams, ka šī grāmata, paužot nacionālās metālmākslas noslēpumus, ļaus nostiprināt mūsu tautas senās un šodienas kultūras vietu pasaules apritē. Cerams, ka piedāvātais praktiskās darbošanās apraksts rosinās kādu no lasītājiem ņemt rokās darbarīkus un izgatavot kādu rotu pašam. Ja pirmajai rota sekos nākamā, tad jau varēs runāt par roku prasmes, amata iemaņu un mākslinieciskās gaumes izkopšanu. Ja kādu dienu saņemšu savā e-pastā vēstuli no kāda lasītāja ar jautājumu, kā pareizi izgatavot gravējamo rīku vai piestiprināt saktai adatu, tad šīs grāmatas mērķis būs sasniegts. Lai jums veicas!”
Daumants Kalniņš

Grāmata tapusi un izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Izdošanu atbalsta: Cēsu pilsētas dome, Cēsu rajona padome, Veselavas pagasta padome un SIA Vēsturiski aktīvs.lv

Sarmītes Māliņas un Oskara Stalidzāna vāka dizains
Kristapa Kalna vāka foto
Grāmatas noformējumā izmantotas Elīnas Graudiņas, Gata Indrēvica, Daumanta Kalniņa, Gundara Kalniņa un Niklāva Kalniņa fotogrāfijas

Līdzīgās grāmatas:
Juris Kronbergs
Osvalds Zebris
Svens Kuzmins
 
Valdis Atāls
Frīda Mihelsone
Nora Ikstena
 
Sergejs Loiko
Svens Kuzmins
Dita Rietuma, Normunds Naumanis