Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

TIKAI UN VIENĪGI PATIESĪBA

Grāmata pievienota: 11.11.10
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Anna Poļitkovska
Lapaspušu skaits:
464
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2010

Līdz pat nāvei — viņu noslepkavoja 2006. gada oktobrī Maskavā — Anna Poļitkovska strādāja Krievijas laikrakstā Novaja gazeta. Ar rakstiem par Čečenijas karu un tā baisajām izpausmēm viņa ieguva starptautisku atzinību. Divas no viņas grāmatām “Putina Krievija” un “Krievijas dienasgrāmata” jau izdotas latviešu valodā. Trešajā, “Tikai un vienīgi patiesība”, ir apkopoti iepriekšējos krājumos neiekļautie raksti, kas publicēti Novaja gazeta no 1999. līdz 2006. gadam.

Grāmatā iekļautas autores intervijas un iespaidi par tikšanās reizēm ar tādiem Rietumvalstu līderiem kā Lionels Žospēns, Tonijs Blērs, Džordžs Bušs, ar trimdiniekiem Borisu Berezovski, Ahmedu Zakajevu un Vladimiru Bukovski. Un runa nav tikai par smalko sabiedrību — ar kaismīgu taisnības cīnītājas spēku viņa vēsta par tikšanās reizēm, kurās runājusi ar varas pārstāvju mocītiem, spīdzinātiem un pazemotiem ļaudīm; neatlaidīgi mēģinot rast atbildi uz jautājumu “Kāpēc?”, viņa stāsta par ģimenēm, kuru dzīvē iejaucies karš un politisko spēku savstarpējās spēles.

Šajā grāmatā ietverti arī raksti, kas ļauj iepazīt Annu Poļitkovsku kā apburošu un daudzšķautņainu personību. Izskaņā apkopota pasaules līderu, ievērojamu cilvēku un līdzgaitnieku reakcija uz viņas slepkavību, kā arī draugu, ģimenes locekļu un paziņu atmiņas par šo stipro, bezbailīgo sievieti.

No angļu valodas tulkojusi Gundega Blumberga
Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Sandra Vensko
Nora Ikstena
Nataša Mosterte
 
Svens Kuzmins
Laima Kota
Lilija Berzinska
 
Brigita Loze
Gundega Repše
Francis Usāns