Brīnišķīgā satura portāls dgramata.lv

Meklet

TESTAMENTS

Grāmata pievienota: 06.07.10
 
Izdevējs:
Dienas Grāmata
Iesējums:
cietie vāki
Autors:
Elisa Hokinsa
Lapaspušu skaits:
480
Platums:
156
Augstums:
217
Cena:
Grāmata vairs nav tirdzniecībā
Izdošanas gads:
2010

Ir 1385. gads, un Saimons no Kaintonas ceļ savu magnum opus: koledžu, kāda Anglijā vēl nav redzēta. Taču Solsteras bīskaps nespēj pieņemt pat domu, ka izglītība varētu būt brīva no Baznīcas varas, tāpēc ir apņēmies stāties ceļā Saimona iecerei. Kad paklīst valodas par to, ka brīvmūrnieka vienīgais dēls ir nolādēts, bīskapam rodas iespēja īstenot savu plānu. Saimona cīņu par koledžas pabeigšanu sarežģī izmisīgi mēģinājumi samierināties ar dēla likteni. Un tad notiek traģēdija, kuras sekas atbalsosies vēl mūsdienās.

Pēc sešsimt gadiem šajā pašā koledžā, kas nonākusi nopietnās finansiālās grūtībās, par mārketinga vadītāju sāk strādāt Demija Millere. Viņa ātri vien apķeras, ka pēc ugunsgrēka atklātais senais sienas gleznojums var kļūt par atslēgu, kas nodrošinās izglītības iestādes izdzīvošanu. Demija apņemas izdibināt gleznojuma un pašas koledžas noslēpumu. Tomēr ir apstākļi, ar kuriem viņa nav rēķinājusies…

Liekot lietā pārsteidzoši drosmīgu iztēli, Elisa Hokinsa savu pirmo romānu padarījusi par iedarbīgu atgādinājumu tam, kas mūs padara par cilvēkiem, lai kādā laikmetā mēs būtu piedzimuši.

Jaunajai rakstniecei patiešām godu dara tas, ka viņa spējusi radīt nevainojamu sižetu, kas šķietami plūst starp gadsimtiem.
Lifestyle 

No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Līdzīgās grāmatas:
Aldis Bukšs
Osvalds Zebris
Nora Ikstena
 
Lilija Berzinska
Brigita Loze
Dita Rietuma
 
Maritana Dimsone
Nora Ikstena
Viktors Suvorovs